Scrapbooking i haft : Trochę kreatywności różnej, zapraszam do mojego robótkowego świata.

Karteczki xxx - Imieninowo-urodzinowe i bez okazji

wtorek, 05 czerwca 2012

Urszula97, Isiaczek1989, Martapycha, Blasiuk, Kinga_kaza, Luna1202, Haftka dziękuję Wam bardzo za odwiedziny i za miłe komentarze :)

Jakiś czas temu otrzymałam zaproszenie na ślub koleżanki, z którą kiedyś studiowałam. Zrodziła się więc potrzeba stworzenia karteczki z tej okazji. Kiedy zobaczyłam ten wzorek, od razu wiedziałam, że będzie idealny :)

  poniedziałek, 12 lipca 2010

Moja pierwsza karteczka na urodziny malucha. Wykonana była pod dyktando mojej Babci - dla wnuczka jej przyjaciółki. Zaleceń i uwag było sporo. Jeszcze nie wiem jak zostanie przyjęta przez Babcię, najpierw pokazuję Wam. MIałam wiele koncepcji, ale ograniczały mnie wymagania - ma być skromnie.

W ostatecznej formie zdecydowałam się wyhaftować zwykłego misiaka (bo "Puchatki są dostępne w każdym sklepie...") z balonikami (bo "to nie jest pretensjonalne).

A co ja zresztą zanudzam. No tak to wygląda:

piątek, 20 listopada 2009

Najpierw będzie karteczkowo znowu. Wreszcie mogę pokazać karteczkę jaką zaserwowałam koleżance z Forum z okazji rocznicy jego powstania - dziewczyna już ją otrzymała, nie wstawiła coprawda zdjęcia na forum, ale już jej nie zepsuję niespodzianki.

Coś mi tylko ciut przekłamane kolory wyszły - w rzeczywistości są dużo żywsze, intensywne.

darmowy hosting obrazków

 

Wyjątkowo jakoś ta karteczka mi się spodobała. Choć w zasadzie nie zbyt lubię fiolety :)

A teraz żale :( pamiętacie tego mikołaja na saniach,co narzekałam że taki jakiś pokrzywiony? Więc dalej jest pechowy. Postanowiłam wczoraj zrobić z niego karteczkę. Pomysła miałam tylko jakoś tak nie mogłam się zabrać. Idea oprawy była bardzo prosta - owal jako ramka, bez zbędnych zdobień. Najpierw miałam problem z owalem - bo mój standardowy szablon okazał się za mały do tego haftu. Po kilku próbach udało mi się w końcu wydrukować właściwi szablon. Zaczęło się więc wycinanie - najpierw na białej kartce, potem na czerwonej, a na koniec na takiej ślicznej, granatowej z brokatem. Musiałam wyciąć dwa razy bo jeśli ktoś wycinał samodzielnie owale to wie, że niewiele potrzeba by zepsuć sobie szablon :( No więc kiedy już ten owal wycięłam i byłam dumna jak paw, bo w końcu jakoś to wyglądało i mikołaj zyskał bardzo, wzięłam go podkleiłam klejem jak zwykle. NIgdy jednak nie łączę od razu wszystkich części kartki - tzn najpierw przyklejam haft do jednej strony, czekam aż przeschnie i dopiero potem sklejam całość. No i teraz też tak zostawiłam. Wyschło ładnie, nawet zaczęło mi się podobać i biorę się za sklejanie całości i nie wiem jak to genialnie zrobiłam, że wylał mi się klej introligatorski na to wszystko - na hafcik w owalu, na czysty kartonik przygotowany do przytwierdzenia tego haftu, biurko, podkładki, itd. No dramat normalnie!

Ręce mi opadły - cholerne wycinanie owali zajęło mi masę czaasu, a teraz cała praca poszła na marne. Cudem udało mi się odzyskać mikołaja, choć nie wiem czy będzie się jeszcze nadawał na kartkę, bo klej chwycił na tyle mocno (ta część co ją zostawiłam do wyschnięcia), że nie mogłam tej owalnej ramki oderwać od kanwy! W końcu się udało, ale w okół haftu pomimo prania i skrobania pozostała charakterystyczna gumowa obwódka z kleju. Nawet nie wiem czy bezpiecznie będzie to próbować wyprasować - bo hafcik wyprany, ale w żelazkiem przed ewentualną kolejną próbą trzeba by przejechać żelazkiem....

I taki to mikołaj jest pechowy :(

Tyle zrobiłam już karteczek, miałam różne wpadki (pod postacią ubrudzenia tekturki klejem przez dotknięcie palcem przez przypadek, coś mi się pofałodwało od jego nadmiaru, itd) ale takiej traumy to jeszcze nie miałam. Najgorsze jest to, że nie mam już tej granatowej ślicznej kartki - a w niej obrazek podobał mi się najbardziej :(

wtorek, 15 września 2009

Dzis prezentuję moją ulubioną serię karetczkową - karetczki wiosenne, lekkie, idealne na urodziny czy imieniny :)

poniedziałek, 14 września 2009

Kiedy zobaczyłam te urocze aniołki/wróźki w jednym z Cross Stitch wiedziałam, że muszą wylądować na moich karteczkach. Przerobiłam je nieco, bo w wersji orginalnej są to postacie świąteczne, często z prezentami czy innymi świątecznymi akcesoriami. U mnie wylądowały na karteczkach urodzinowych i takich całkiem bez okazji.

Tutuł mówi sam za siebie. Dziś w ramch odpoczynku od tematu świąt prezentuję moje karteczki Ślubne.


Od Wyróżnienia
darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków
Dodatki na bloga
http://www.digi-scrap.pl/index.php